santechnikos specialistai

Santechnikos specialistai primena

Praktika rodo, kad namų ir kaimynų užliejimas – vis dar opi problema, reikalaujanti efektyvių sprendimų. Ypatingai daug rūpesčių kyla tuo atveju, kai šeimininkai nusprendžia ilgesniam laikui išvykti atostogų ir palieka būstą be priežiūros. Santechnikos ekspertai rekomenduoja išlikti dėmesingiems ir nepamiršti esminių namų santechnikos ir vamzdynų sistemos priežiūros taisyklių.

Kad išvengtumėte galimų avarijų, prieš išvažiuodami atostogauti, užsukite kranelius, esančius šalia vandens skaitiklių. Šio patarimo būtina klausyti ne tik senos, bet ir naujos statybos būstų gyventojams. Tokiu atveju, vamzdyne įvykus sprogimui, jūsų buto vamzdžiuose esantis spaudimas bus minimalus, todėl išsilies tik nedidelis kiekis vandens. Beje, negalima pamiršti, kad avarijas gali sukelti ne tik vamzdynų susidėvėjimas, bet ir prastai pritvirtintos arba įtrūkusios technikos (džiovyklės ar skalbimo mašinos) vandens tiekimo žarnelės. Siekiant išvengti nemalonių staigmenų, šias rekomenduojama keisti kas dvejus ar trejus metus.

Daugiau

vonia

Vonios kambario įrengimas

Vonios kambario įrengimas gali tapti keblia užduotimi, kadangi ši erdvė privalo ne tik būti stilinga, bet ir išlikti funkcionali. Beje, pardavinėjant butą ar namą, vonios kambarys dažnai tampa pagrindiniu būsto akcentu.

Šiais laikais net mažam vonios kambariui galima suteikti išskirtinumo ir elegancijos. Akrilinės vonios lietuvaičiams yra naujovė, tačiau mūsų sąlygomis jos ypač tinka. Kokios dar gali būti vonios? Jų kainos? Kokia vonios spalva praktiškiausia? Kaip ją tinkamai prižiūrėti? Ką daryti, kad į mažą vonios kambarį tilptų ir kriauklė, ir skalbimo mašina? Smulkmenos suteikiančios komforto ir pakeliančios nuotaiką. Į visus šiuos klausimus Jums padės atsakyti UAB Liunetė santechnikos darbuotojai.

 

 

vamzdziai

Vamzdynų montavimas, remontas ir keitimas.

Vandentiekio vamzdynai turi būti tinkami geriamajam vandeniui, ne visi vamzdžiai tam tinkami. Vamzdžiai gali būti įvairūs: cinkuoti plieniniai, variniai, PPR, PEX, PE, daugiasluoksniai su aliuminiu, daugiasluoksniai be aliuminio ar kiti, bet svarbiausiai kad būtų tinkami geriamajam vandeniui. Priešingu atveju bus jaučiamas kvapas, blogas skonis. Vandentiekio vamzdynai. Vanduo privalo atitikti higienos normas tiek išgavimo tiek vartojimo vietoje, todėl jo tiekimui turi būti naudojami vamzdžiai, kurie nekeičia jo kokybės. Svarbiausi faktoriai: vamzdžių kaina, hidraulinės savybės, montavimo paprastumas. Daugiasluoksniai vamzdžiai. Lengvai montuojami, nes yra lankstūs ir jungčių kiekis yra mažesnis. Vandens savybės išlieka nepakitusios, nes vamzdžiai nerūdija ir chemiškai neveikia vandens.

Lituojami PPR vamzdynai. Pigūs vamzdžiai, tačiau jų montavimas reikalauja daug imlaus darbo. Taip pat kaip ir daugiasluoksniai vamzdžiai nekeičia vandens savybių. Vamzdžiai kieti, todėl reikia nemažai jungčių. Nerekomenduojama jų montuoti slėptai. Atvirai sumontuoti vamzdynus – tai imlus laikui darbas, nes tvarkingai sulituoti PPR vamzdžius reikia daug kruopštumo. Šių vamdžių privalumas maža kaina.

Daugiau

Šildymo katilų ir kitų sistemų montavimas

Šilumos šaltinis yra parenkamas pagal pastato šilumos poreikius. Katilai yra įvairių rūšių: malkinis, granulinis, dujinis. Taip pat Lietuvoje populiarėjantis geoterminis šildymas. Iš tokios gausos šildymo įrenginių tik kvalifikuoti profesionalai galės jums tinkamai rekomenduoti ir sumontuoti atitinkamas šildymo sistemas. Automatizuoti šilumos šaltiniai leis jums reguliuoti namų šilumą ir nebūnant juose. Temperatūrinis pamažinimas, Jums nesant namuose, padės daug greičiau susigrąžinti Jūsų investicijas.

Atsižvelgiant į pastato architektūrą ir klientų norus parenkame geriausiai patalpų šilumą užtikrinančius įrenginius. Šiandieninė šildymo prietaisų įvairovė yra labai plati ir tinkamus radiatorius, konvektorius ar kitus įrenginius reikia parinkti atsižvelgiant ne tik į jų galią, bet taip pat pagal šilumos perdavimo būdą, įrenginių konstrukciją, matmenis. Netinkamai parinktas šildymo prietaisas gali nepakankamai sušildyti patalpas, sugadinti kambario interjerą ir sumažinti visos šildymo sistemos efektyvumą. Bendradarbiaudami su garsiausiais šildymo įrangos tiekėjais, mes garantuojame tinkamos įrangos parinkimą, jos ilgaamžiškumą ir efektyvumą.

UAB Liunetė darbuotojai pasirengę padėti Jums nugalėti šilumos tiekimo problemas ir rasti būtent Jums tinkamiausią optimalų sprendimą.

zalias namas vedinimas

Vėdinimas, vėdinimo būdai

Šiais laikais projektuojant namą bene pagrindinis rodiklis yra šilumos nuostoliai. Populiarėja ir pasyvūs namai. O vienas pagrindinių šilumos eikvotojų yra vėdinimas. Skaičiuojama, kad vėdinimo nuostoliai sudaro nuo penktadalio iki pusės visų namo šilumos nuostolių. Tačiau vakume gyvybė neegzistuoja. Kad virtuvėje garų surinktuvui ir sanitariniuose mazguose reikalingas vėdinimas visi žino. Bet ir ten taupydami vis tiek sumąstome ką nors tokio – kaip apjungti viską į vieną vamzdį ir sukuriame uždarą ratą. Arba, kadangi garų surinkėjas per valandą gali ištraukti kelis šimtus kubų oro, langai dabar sandarūs, o orą paimti iš kažkur reikia, tai būna traukiamas oras iš židinių, kaminų, vonių vėdinimo šachtų, kartais taip užgesinami katilai, o patalpos pripildomos smalkėmis. Be to žmogui per valandą rekomenduojama iki 50 m3 oro ( svetainėms ir miegamiesiems ~ 15m3/h). O kur dar metaboliniai produktai bei kitas pagaminamas užterštumas. Padidėjusi anglies dvideginio koncentracija yra puiki terpė bakterijoms daugintis. Tai dažna galvos skausmo ir blogos savijautos priežastis. Visos šios smulkmenos gal ir nelabai svarbios kai patalpoje labai žema temperatūra ir sulėtėja medžiagų apykaita, bet šiek tiek pakilus temperatūrai įsinorime ir gryno oro. Gryno oro gana daug reikia mąstant ar protiškai dirbant.

Modernios vėdinimo sistemos nėra pigios. Be to dažnai apsirinkama su jų pajėgumų skaičiavimu. Tinkamam pajėgumų subalansavimui reikalinga brangi automatika. O dar nepamatuotas taupymas, kai svajojama apie viena, o įsigyjama visai kita. Ir ši investicija neatlieka savo funkcijų bei eikvoja Jūsų pinigus. Todėl pasirenkant vedinimą labai svarbu viską paskaičiuoti. Geriau paprastesnė, bet veikianti ir energetiškai taupi sistema.

Daugiau